Zespół czy DJ na wesele

Wszyscy chcielibyśmy aby nasze wesele zapadło na długo w pamięci zarówno nam, jak i naszej rodzinie, dlatego tak ważny jest temat muzyki na naszej imprezie. Pierwszym dylematem jest zazwyczaj wybór pomiędzy zespołem muzycznym na wesele a Dj-em . Jeszcze kilka lat temu skorzystanie z usług Dj-a na weselu było wręcz nie do pomyślenia. Dzisiaj ta sytucja zmieniła się bardzo. Wiele osób decyduje się na właśnie taką formę obsługi muzycznej

Ale czy warto?
Na ten temat toczą się liczne dyskusje na forach internetowych i prawdopodobnie nigdy ten spór nie zostanie jednoznacznie rozwiązany.Każda z opcji ma zarówno wiele zalet jak i wad.

Do zalet zespołu weselnego możemy zaliczyć:

– Muzyka jest grana „na żywo”, można to porównać do formy koncertu.

– Najczęściej przynajmniej jedna z osób zespołu muzycznego pełni rolę wodzireja, dzięki czemu gooście mają bezpośredni kontakt z orkiestrą (to bardzo dobrze wpływa na atmosferę na naszej imprezie)

– Jest wiele osób które przy stołach podśpiewują popularne piosenki. Zespół bardzo szybko może się włączyć z akompaniamentem a nawet dopasować się z tonacją.

– Gdy ktoś z sali zawoła tytuł utworu lub zaśpiewa jego fragment, najczęściej kapele weselne potrafią od razu zagrać zaproponowaną piosenkę, ponieważ utwory mają wyćwiczone na wielu próbach.

Zalety Dj-a to zazwyczaj

– Puszcza oryginały utworów

– Większy repertuar utworów które może zaproponować bawiącym się

– Niższe koszty za obsługę muzyczną

– Teoretycznie może puszczać muzykę „non stop” bez przerw

Jedna i druga forma obsługi ma swoich sympatyków więc każdy zdecyduje się na opcję która do niego bardziej przemawia. Pamiętajmy jednak że nasze wesele to impreza którą w zasadzie odprawiamy jeden raz w życiu. Na dyskotekę możemy zawsze pójść z naszymi znajomymi a nawet taką formę zorganizować na urodzinach czy to w domu czy w lokalu. Często to co jest przytaczane jako atut Dj-a w postaci nieograniczonego repertuaru jest rozważaniem czysto teoretycznym, ponieważ na wszelkich imprezach najlepiej bawimy się przy utworach  które są hitami a te zazwyczaj są w repertuarze każdego zespołu. Koszty zespołu muzycznego na wesele wprawdzie są wyższe niż Dj-a (choć niektórzy Dj-e potrafią wziąć 2/3 ceny zespołu), ale zastanówmy się, czy przy dość sporych kosztach organizacji całego wesela oszczędność ok 500-700 zł na jednym z naważniejszych elementów imprezy jest warta rozważenia.

Impreza z kapelą weselną gdzie grana jest muzyka na żywo, to jednak wydarzenie które zapada w pamięci dłużej niż dyskoteka. Zespoły często mają dodatkowy mikrofon i wspólne zaśpiewanie z Waszą orkiestrą jest miłą pamiątką zarówno na zdjęciach jak i w Waszej pamięci. Często zespoły weselne w przerwach pomiędzy blokami muzycznymi również puszczają muzykę z płyt.
Dzięki temu zespół może również być Dj-em, natomiast Dj nigdy nie będzie zespołem 🙂 !

Wasze wesele będzie udane tylko wtedy gdy goście będą się doskonale bawić. Dj czy zespół, musi wyczuć oraz powinien potrafić dopasować się do jak największej liczby gości. W zasadzie głównie ten element decyduje o sukcesie Waszego wesela.