Zabawy i konkursy – robić czy unikać ?

Wiele dyskusji w internecie toczy się wokół tematu „zabaw i konkursów” na weselu. Wielu osobom ta sprawa kojarzy się z nie do końca „smacznymi” zabawami które są organizowane w późnych godzinach, kiedy towarzystwo jest już znacznie podchmielone i powoli puszczają hamulce moralne. Niejednokrotnie w dawnych czasach przy zabawach około północy można było zobaczyć „naszego szalonego” wujka Mietka który biegając bez spodni prezentował swoje wątpliwe atuty lub z zawiązanymi oczami próżno poszukiwał ciotki Jadzi pośród młodych dziewczyn wodząc ręką od łydki aż do uda . Nic więc dziwnego że słowo „zabawa” przywołuje na myśl właśnie tego typu „rozrywki”.
Z kolei rezygnacja z wszelkich punktów programu innych niż muzyka do zabawy może spowodować że impreza będzie troszeczkę monotonna.
Zawsze możemy przedyskutować tę sprawę z zespołem weselnym i zastrzec sobie że nie życzymy sobie zabaw zawierających dwuznaczne sytuacje lub bazujące na grupowych rozbierankach. Jest wiele różnych zabaw z dużą porcją humoru które są na poziomie i nie stawiają gości w niekomfortowych sytuacjach. Wszelakie zabawy typu tanecznego są zazwyczaj dobrą propozycją i sprawiają że goście chętnie biorą w nich udział. Jeśli decydujemy się na konkursy to wybierzmy takie w których będą dobrze bawić się zarówno kibice jak i nasi zawodnicy. Do konkursów warto przygotować kilka niedrogich ale dowcipnych nagród, spowoduje to dodatkowe emocję i wesołą atmosferę podczas nagradzania zwycięzców.
Oczywiście we wszystkim należy zachować umiar. Nie możemy naszej imprezy przładować dużą ilością dodatkwych atrakcji ponieważ jednak wesele to zabawa taneczna. I jak zawsze, sukces udanej zabawy gwarantuje wyczucie sytuacji przez naszego wodzireja. Zespół Muzyczny na wesele wybierzmy zatem świadomie i przedyskutujmy z nimi również te kwestie.