Czy warto daleko szukać ?

Organizacja imprezy weselnej to nie lada wyzwanie. Nie dość, że jest to spory wydatek finansowy, to zazwyczaj organizację i obsługę powierzamy często firmom bądź osobom, z którymi nie mieliśmy wcześniej kontaktu.

Na rynku lokalnym można znaleźć wielu usługodawców, którzy mają zbliżoną ofertę. Niezależnie od regionu możemy spokojnie skompletować pełną obsługę naszej uroczystości. O ile wybór lokalu lub sali na naszą imprezę często wiąże się mimo wszystko z miejscem naszego zamieszkania i najczęściej wybieramy firmy, które znajdują się w naszej okolicy, to wybór takich usług jak wideofilmowanie czy samochód do ślubu nie musi być z naszych okolic.

Podobnie jest z oprawą muzyczną naszej uroczystości. Jeśli pochodzimy, załóżmy z Katowic lub Dąbrowy Górniczej nie musi to być koniecznie zespół na wesele ze śląska. Wiele kapel oferuje dojazd na uroczystość nie tylko w obrębie swojego województwa, ale również jeździ do województw sąsiednich, a także obsługuje imprezy w całej Polsce. Oczywiście najczęściej wiąże się to dla klienta z dodatkowymi kosztami, ponieważ w takim przypadku doliczane są koszty dojazdu. Taki przykładowy zespół muzyczny z Katowic swoją usługę będzie świadczył w swojej standardowej cenie, ale doliczy nam przykładowo 300,- zł za dojazd do Krakowa, Częstochowy czy Cieszyna. Nasze koszty mogą również wzrosnąć, gdy organizujemy imprezę dwudniową, czyli np. wesele z poprawinami. Wiadomo jest, że zespół nie pojedzie wtedy, aby wypocząć do domu (być może, że nie udałoby im się w ogóle zmrużyć oka) tylko będzie chciał przespać się na miejscu. Jeśli załatwiamy miejsce noclegowe dla innych gości spoza naszego regionu to warto przemyśleć o zakwaterowaniu również naszej orkiestry. W tym przypadku już w zależności do dogadania albo gwarantujemy nocleg we własnym zakresie, albo zespół organizuje to sam, ale musimy ewentualnie być na to przygotowani, że może to być doliczone do kosztów obsługi.

Zatem ostatecznie musimy sobie zadać pytanie, czy faktycznie powinniśmy się decydować na obsługę z obszaru całej Polski, czy poszukać firm lokalnych. Pamiętajmy, że często firmy działające na podobnym obszarze mają zbliżoną ofertę, ponieważ wpływają na to lokalne tradycje i obyczaje oraz wzajemnie się podglądają. Często wybierając kogoś z innego regionu, na naszej imprezie będziemy mieli (w naszym odczuciu) powiew świeżości i inną formę obsługi. Przy ogromie naszych wydatków często zastanawiamy się, czy nie zaoszczędzić trochę wybierając tańsze usługi. Pamiętajmy o tym, że organizujemy wesele przede wszystkim po to, żeby tego dnia pobawić się przy swojej ulubionej muzyce, i cena nie powinna być głównym i jedynym czynnikiem wyboru naszej kapeli.

Jeśli niezależnie od tego z jakiego regionu Polski pochodzicie bierzecie pod uwagę śląski zespół na wesele to polecamy się serdecznie. Dojedziemy do Waszej miejscowości, a koszty dojazdu określimy indywidualnie. Do pewnej odległości nie pobieramy dodatkowej opłaty więc koszty nie koniecznie muszą poważnie wzrosnąć .

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół Akord Sound